Një Ditë

Ndoshta nje dite
Syte tane do te takohen si dikur...

Ndoshta nje dite
Bota do ndalet ne nje sekond

Per ne te dy, Per ne te dy , Per ne te dy
Dhe ai moment do te jete rilindja per mu dhe ty ...

Syte e tu ujevare n'pranvere
N'veshtrimin tend une nje prehje gjej
Aroma jote me deh me cmend
Vashe e bukur degjo cpo te them

Ecja jote dhe frymen ma ndal
Smund te rri pa t'thene nje fjale
Nje fjale cdo shpirt e dritheron
Te Dua shpirt Pa ty dot sjetoj ...!

Une dhe ti, do t'qendrojme prane njeri tjetrit tani
Pa t'thene nje fjale, syte tane do flasin vet
Ti me kupton, cfare te them une, ne kete moment
Dhe une te ndjej, dhe eksplodoj duke te thene ...

>> SHKARKONI KËNGËN KËTU <<